Zielona kula z mchu - nowoczesna dekoracja wnętrza

Ostatni rok upłynął pod znakiem pandemii, dla wielu osób był okresem trudnym, który przez większość czasu przymuszał nas do pozostania w domu.

Praca przeniosła się do Internetu, a wszelkie obowiązki wykonywaliśmy z domu za pomocą pracy zdalnej. Spędziliśmy ponadprzeciętną ilość godzin w domu, mieszkaniu, przed komputerem, bez wychodzenia z domu.

W takiej sytuacji, człowiek ma ochotę popatrzeć na naturę, obserwować jej zachowanie, uspokajające zielone barwy. Niestety nie zawsze mamy taką możliwość gdy mieszkamy w centrum dużego miasta.  Doskonałym rozwiązaniem jest przeniesienie odrobiny natury do wnętrz naszych mieszkań i biur.  Nie zawsze mamy możliwości, aby dbać o prawdziwe

czytaj całość »
Rośliny stabilizowane

Rośliny stabilizowane - prawdziwe rośliny poddane specjalnym procesom utrwalającym.

Niektórzy nazywają rośliny stabilizowane, roślinami wiecznymi lub roślinami mumifikowanymi.

 

W naszej ofercie można znaleźć różnego rodzaju rośliny stabilizowane.
Dużą popularnością cieszą się paprocie stabilizowane, które są często wykorzystywane do obrazów z mchu lub innych, naturalnych kompozycji. 

czytaj całość »
Program Partnerski
Program Partnerski

Mech ! Mech ! Mech !

 

Punkty, punkciki za każde zarejestrowane zakupy i darmowa wysyłka od 500zł !

czytaj całość »
Seria Naturalnych mchów
Seria Naturalnych mchów

Czym jest nowa seria mchów naturalnych?

Na wstępie kilka słów aby uzmysłowić coś, co teoretycznie jest oczywiste, ale wymaga głębszego zastanowienia i analizy ;) 


Zacznijmy od tego, że natura nie jest idealna, nie znajdziemy w niej dużo symetrii czy powtórzeń - jest doskonała, asymetryczna- to trzeba przyznać, wszystko co nas otacza jest piękne! Nie jest łatwo komponować i łączyć kolory tak, aby były przyjemne dla oka, aby wyglądały naturalnie.

czytaj całość »
Natura na wyciągnięcie ręki
Natura na wyciągnięcie ręki

Marzysz o wnętrzu porośniętym przez piękne rośliny, ale czasu i sił starcza tylko na zakup sztucznych,
plastikowych kwiatów w sieciówce, których nazwy przypominają twoje imię napisane od tyłu?


Może masz za mało światła w pomieszczeniu, by rośliny doniczkowe utrzymały się w dobrej kondycji?

czytaj całość »
Mech Poduszkowy
Mech Poduszkowy


Barwiony mech poduszkowy, kulisty - porost leśny. Swoją barwę uzyskuje dzięki zastosowaniu ekologicznych, naturalnych i nieszkodliwych barwników. Pozyskiwany jest bezpośrednio z plantacji zagranicznych w zgodzie z naturą. Mech kulisty wygląda jak obrośnięty mchem kamień. Swoim kształtem i wypukłością przypomina poduszkę - stąd jego nazwa, mech poduszkowy.

Mech poduszkowy został poddany procesowi stabilizacji, przez co nie potrzebuje już dostępu do światła czy wody. Mech nie usycha, nie rośnie i pozostaje cały czas zielony.

Mech stabilizowany znajduje zastosowanie we wnętrzach, w których nie możemy utrzymać odpowiednich warunków do wzrostu roślin, na przykład w biurach, barach, galeriach handlowych, gabinetach kosmetycznych itp. Idealnie sprawdza się jako ożywienie wnętrza i sprawia wrażenie obcowania z naturą, co ma pozytywny wpływ na samopoczucie. Ponadto, świetnie sprawdza się jako ściana, panel wyciszający, wygłuszający, na przykład w przestrzeni biurowej, czy w obszernych pomieszczeniach, w których pojawia się problem echa. Dodatkową możliwością wykorzystania mchu stabilizowanego jest tworzenie nowoczesnych logotypów i znaków informacyjnych z mchu.

Mech stabilizowany, poduszkowy jest również używany w florystyce, terrarystyce i modelarstwie.


Mech jest w 100% NATURALNY, pozyskiwany tylko i wyłącznie z legalnych źródeł. (W Polsce mech jest pod ochroną!). Posiada właściwości antystatyczne, więc nie osiada na nim kurz, przez co staje się jeszcze bardziej "wygodny" i bezobsługowy.
Mech jest bezpieczny dla alergików!

Specyfika produktu

Produkty stabilizowane

 

  • Każdy mech stabilizowany oraz rośliny stabilizowane są barwione.
  • Barwniki mogą przenosić się na inne powierzchnie.
  • Większość barwników oparta jest na bazie wody, oznacza to, że są zmywalne (rozpuszczalne) w wodzie.
  • Żaden produkt nie powinien być podlewany lub bezpośrednio zraszany wodą.
  • Produkty nie mogą być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub źródeł ciepła!

 

Każdy produkt jest materiałem naturalnym, który różni się od siebie wielkością, strukturą, fakturą - każdy jest inny, nieregularny. Produkty posiadają skazy, uszkodzenia naturalne. Mogą występować przerosty, pęknięcia, złamania.

Produkty mogą być wykorzystywane do dekoracji wnętrz. 
Każdy produkt posiada specyficzny zapach, który z czasem się ulatnia (jest mniej wyczuwalny).

 

Produkty po procesie stabilizacji nie są żywe - Nie rozrastają się!

Nie posiadają żadnych właściwości.

(wszelkie informacje znalezione w internecie na temat magicznych zdolności i funkcji mchu – jak filtrowanie powietrza, nie są prawdziwe)
Budowa mchu pozwala uzyskać właściwości dźwiękochłonne.

Wymagana wilgotność powietrza to 40 – 60%.*

 

*W przypadku chrobotka, gdy wilgotność spada poniżej 40%, mech może stać się twardy w dotyku; staje się znów miękki kiedy wilgotność powietrza wzrasta. 
Kiedy mech jest twardy powinno się z nim obchodzić bardzo delikatnie, dlatego, że wtedy może łatwo się połamać. 

 

*Żaden z produktów nie powinien być narażony na długotrwały i znaczny wzrost wilgotności.
Gdy wilgotność utrzymuje się długo na wysokim poziomie, obecne w powietrzu bakterie i grzyby mogą osiadać na mchu czy roślinach i powodować powstawanie powierzchownej pleśni.
Mech nadaje się do pomieszczeń z dobrą wentylacją, w których nie występuje znaczne skraplanie pary wodnej. Nie zalecamy stosowania mchu w małych łazienkach.

 

Mech Chrobotek - praktyczne informacje.


Mech może być aplikowany na panele / ścianki bez konieczności wyciągania igieł przed aplikacją. Ewentualny nadmiar i widoczne igiełki usunąć dopiero po wyklejeniu.
Prawidłowe wyklejenie mchu "głowami" do góry wymaga skrócenia mchu (odcięcia i wyrównania dolnej warstwy).

Z każdego mchu powstaje odpad! - Pamiętaj, to produkt naturalny! Kupując truskawki, również część należy odkroić i wyrzucić oraz nie każda jest słodka ;) 
Wszystkie podane wartości są przybliżone, zależne od sposobu i gęstości wyklejania.
Mech farbowany jest od góry, oznacza to, że spód lub dolne warstwy mogą mieć inny, delikatniejszy odcień (wyglądać jak brudne) lub całkowity brak barwnika co jest zupełnie normalne dla tego typu produktu.

 

Mech chrobotek Fiński oczyszczony – Chrobotek Alpejski.

Cechuje się większymi głowami, krótszą warstwa „korzeniową”. W opakowaniach do 500g netto pakowany jest głowami do góry.

W dużych opakowaniach zbiorczych pakowany jest luzem. Mech Fiński jest oczyszczony, oznacza to mniejszą ilość zanieczyszczeń z lasu, brak resztek organizmów żywych oraz brak znacznej ilości gałęzi i runa leśnego. Występują igły oraz szyszki.

Mech Fiński jest bardziej wydajny niż mech Norweski (powstaje mniejszy odpad) podczas wyklejania paneli z mchu z uwagi na krótszą warstwę "korzeniową".

Mech Fiński nadaje się do wyklejania paneli lub do innych kompozycji florystycznych.

 

Mech Chrobotek Norweski – Chrobotek Reniferowy.

Cechuje się mniejszymi głowami, dłuższą plechą, posiada dłuższą warstwę „korzeniową”. 
Tworzy bardziej zbitą i zwartą strukturę, a jego głowy są ze sobą połączone. Pakowany jest głowami do góry.

Mech Norweski jest oczyszczony z resztek organizmów żywych i większych gałęzi, może występować większa ilość igliwia w dolnej części, zanieczyszczenia z runa leśnego oraz szyszki.

Mech Norweski nadaje się do wyklejania paneli lub do innych kompozycji florystycznych.

 

Mech Chrobotek Norweski oczyszczony – Chrobotek Reniferowy.

Cechuje się mniejszymi głowami, posiada skrócona warstwę „korzeniową”. 
Pakowany jest luzem, większość głów jest rozdzielonych na mniejsze kępki, występują głowy ze sobą połączone. Pakowany jest luzem. Mech jest oczyszczony, oznacza to mniejszą ilość zanieczyszczeń z lasu, brak resztek organizmów żywych oraz brak znacznej ilości gałęzi i runa leśnego. Występują igły oraz szyszki w małej ilości.

Mech Norweski oczyszczony jest bardziej wydajny niż mech Norweski (powstaje mniejszy odpad) podczas wyklejania paneli z mchu.

Mech Norweski oczyszczony nadaje się do wyklejania paneli lub do innych kompozycji florystycznych.

  

Mech poduszkowy Naturalny

Mech poduszkowy naturalny cechuje się nierównym „gradientowym” naturalnym wybarwieniem przypominającym mech występujący w naturze. Można to porównać do mchu zebranego w różnych częściach lasu (różne warunki wzrostu). Oznacza to, że jeden karton może zawierać przejścia tonalne.

Przykład: mech poduszkowy naturalny może mieć trzy odcienie jednego koloru, pasujące do siebie, różniące się o 1 lub 2 tonacje koloru.

Idealnie nadaje się do dużych naturalnych kompozycji.

Mech jest pakowany losowo. Każdy karton może zawierać różnej wielkości poduszki

małe; od 4 – 8cm
średnie; 8-16cm
duże; 16cm +

  

Mech Płaski Naturalny

Mech płaski naturalny cechuje nierówne, naturalne wybarwienie i nierówna długość i struktura mchu. Można to porównać do mchu zebranego w różnych częściach lasu (różne warunki wzrostu). 
Oznacza to, że  jeden karton może zawierać mech długi i krótki.

Idealnie nadaje się do dużych naturalnych kompozycji.

Mech jest pakowany losowo. Każdy karton może zawierać różnej wielkości płaty mchu.

 

Pamiętaj!

Mech magazynuje dużo wody. Długa droga, wysoka temperatura i godziny spędzone w kartonowym pudełku w transporcie znacznie go wysuszają i zmniejsza się jego waga, ale nie objętość. Nadal wykleisz taką samą powierzchnię – a właśnie powierzchnia jaką możesz wykleić mchem jest najważniejsza!

Zapewnij dla mchu odpowiednią wilgotność, a jego waga wróci do normy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl