Mech Chrobotek do biura, domu i gabinetu

Mech chrobotek, wykorzystanie w firmie, domu lub gabinecie.

Chrobotek niewątpliwie ożywia wnętrze mieszkań, gabinetów, czy biur. Chrobotek jest bezobsługowym porostem, który zawsze wygląda bardzo okazale. Nie wymaga od nas żadnej pielęgnacji !
Chrobotek zaliczany jest do królestwa grzybów, jest porostem, lecz dopuszczalnie z uwagi na popularność stosuje się nazwę mech. Chrobotek występuje w wielu miejscach na świecie, najczęściej w borach sosnowych. Można spotkać go również na sosnach nadmorskich na przykład w Chorwacji. W Polsce również posrasta ziemię i drzewa, lecz tylko w niewielu miejscach, a dodatkowo jest gatunkiem chronionym w naszym kraju. Chrobotek który kupuje się w sklepach, pochodzi z miejsc, gdzie nie jest objęty ochroną, a wręcz przeciwnie z uwagi na dobre warunki wzrostu i bardzo szybki wzrost, jest uznawany za szkodnika, który zarasta całe lasy.

Mech Chrobotek w biurze.

Ściany z mchu chrobotka wnoszą do wnętrz dużo zieleni i sprawiają poczucie obcowania z naturą. Idealnie sprawdzają się w szaro betonowych wnętrzach. Panele z chrobotka, czy mech w wnętrzach to idealne rozwiązanie dla osób lubiących obcowanie z naturą, lecz nie mających wystarczającej chęci do pielęgnacji kwaitów. Jak wspomniano wyżej, chrobotek jest zupełnie bezobsługowy.

Jak kolor chrobotka wybrać?

Najczęściej wybieramy mech w kolorze zielonym. Zieleń działa uspokajająco, odpręża, ożywia wnętrza, a w dodatku kolor zielony chrobotka, od razu przypomina nam i zieleni lasów. Zieleń również idealnie współgra z drewnem i drewnianymi elementami. Sposoby barwienia mchu, pozwalają uzyskać bardzo naturalny kolor. Tak jak w naturze, występują na chrobotku gradienty, które sprawiają że mech chrobotek jest jeszcze bardziej prawdziwy i sprawia wrażenie żywego mchu. Za sprawą pięknego wyglądu chrobotka, możemy przenieść się wprost do lasu, nadal pracując w biurze czy gabinecie. pigmentacji.

Dlaczego warto wybrać Mech od mech-mech.pl

Mech jest u nas zawsze dostępny. Jesteśmy największym importerem mchu w Polsce. Na stanie posiadamy kilkanaście ton chrobotka w różnych odcieniach. Zapewniamy i utrzymujemy odpowiednią wilgotność w magazynach, za pomocą przemysłowych nawilżaczy powietrza. Kupując nasz mech chrobotek, masz pewność szybkiej dostawy, profesjonalnej obsługi i zawsze najwyższej jakości mchu.

 

czytaj całość »
Podstawowe informacje o chrobotku

Czym jest mech chrobotek?

W rzeczywistości Chrobotek reniferowy jest porostem. Upraszczając nazewnictwo, które przyjęło się wśród ludzi używających ten porost w swojej pracy, wykorzystujemy nazwę mech chrobotek. Ten gatunek grzyba, zaliczany do porostów występuje również w Polsce, lecz jest pod ochroną.


Jaki kolor ma mech chrobotek?

Pierwsze wyobrażenie mchu jakie przychodzi na myśl to mała zielona kulka, lub wielkie połacie zieleni, rozciągające się po całym lesie. Mech chrobotek w rzeczywistości jest biało- kremowy, wchodzący w odcienie szarości. Budową przypomina kalafiorki, rozgałęzione ku górze. Cała gama kolorystyczna chrobotka, jest uzyskiwana za pomocą barwienia barwnikami naturalnymi opartymi głównie na bazie wody. Barwniki użyte do farbowania nie są mocnymi chemicznymi barwnikami, z tego powodu uzyskujemy naturalny kolor, gradient i różne odcienie na całej długości mchu. Świeży  mech chrobotek i jego odrosty są znacznie bielsze. Starsza cześć plechy tego porostu jest bardziej szaro beżowa. Właśnie z tego powodu barwniki w różnych miejscach dają różne odcienie.

Jakie gatunki chrobotków są popularne?

Dwa główne gatunki chrobotka, to Cladonia Rangiferina i Cladonia stellaris.
W zależności od miejsca i warunków wzrostu, uzyskujemy mech, który ma większe lub mniejsze głowy, a także bardziej lub niej zbitą strukturę.

Mech reniferowy- dlaczego reniferowy ?

Nazwa Chrobotek reniferowy, nasuwa na myśl, że stanowi przysmak reniferów. W rzeczywistości faktycznie renifery zjadają ten gatunek chrobotka lecz bardzo niechętnie z uwagi na jego gorzki smak.

Czy mech jest chroniony?

Mech chrobotek jest w Polsce objęty częściową ochroną gatunkową. Jest ważnym gatunkiem wśród zbiorowisk roślinnych. Występuje głównie w suchych borach sosnowych.

Czy sprzedawany mech chrobotek jest żywy?

Chrobotek nie jest żywy. Został trwale zaimpregnowany, poddany procesowi stabilizacji i barwienia. Po stabilizacji i impregnacji nie trzeba obawiać się, że mech uschnie, zwiędnie lub stanie się z nim cokolwiek. Mech chrobotek w tej formie jest zupełnie bezobsługowy.

Jak pielęgnować i czyścić ścianę z mchu?

Zaimpregnowany mech chrobotek nie przyciąga kurzu. Dodatkowo jego budowa pozwala zachować właściwości dźwiękochłonne. Każdy mech jest zabezpieczony przed insektami. Bez problemu mech można stosować na ściany, sufity w formie paneli z mchu. Chrobotek jest całkowicie bezobsługowy.

Do czego można wykorzystać mech?

Z chrobotka można wykonać wiele różnych kompozycji oraz makiety do gier. Mech w doniczce, panele z mchu, mech na szkle, na lustrze, mech na drewnie, mech na konarze, gałęzi tworzący mini bonsai z chrobotka. Wystarczy zaopatrzyć się w klej na gorąco i pistolet do kleju. Warto założyć do pracy rękawiczki i uważać by barwniki z mchu nie przeniosły się na inne powierzchnie, dlatego przed przystąpienie do pracy należy zabezpieczyć wszystko, czego nie chcemy ubrudzić.

Czy mech nadaje się do łazienki ?

Jak najbardziej mech chrobotek nadaje się do łazienki. Należy jednak zwrócić uwagę, czy nie występuje nadmierna kondensacja pary wodnej. Przykładowo gdy łazienka jest mała i cała w kafelkach, zimą może zbierać się woda na kafelkach i nadmiernie „moczyć” mech. Jeśli nie zauważasz takiego problemu, nie występuje u ciebie pleśń na fugach czy silikonie, a wentylacja w twojej łazience jest nowa lub bardzo dobra, bez problemu możesz zastosować tam chrobotka.

Jak wykonać obraz z mchu

Kolor zielony może pobudzać, ale najbardziej znany jest z właściwości uspokajanych i odprężających. Kolor zielony kojarzy się nam z naturą. Kompozycje z mchu chrobotka roślin stabilizowanych oraz z mchu płaskiego mogą doskonale wypełnić przestrzeń jak i również dodać nutkę natury do mieszkania czy domu. Niewątpliwą zaletą produktów stabilizowanych jest brak konieczności ich podawania, przycinania, nawożenia. Rośliny te jak i mchy są całkowicie bezobsługowe!

 

Jednym z idealnym przykładów pięknej dekoracji jest obraz w wykorzystaniem stabilizowanych mchów, roślin. Obraz taki nie jest trudny do wykonania całość zajmuje około 3-5 godzin, a efekt przerośnie nasze najśmielsze oczekiwania. Dodatkową zaletą jest odprężający efekt wykonywania prac manualnych takich jak...

 

 

czytaj całość »
Zielona kula z mchu - nowoczesna dekoracja wnętrza

Ostatni rok upłynął pod znakiem pandemii, dla wielu osób był okresem trudnym, który przez większość czasu przymuszał nas do pozostania w domu.

Praca przeniosła się do Internetu, a wszelkie obowiązki wykonywaliśmy z domu za pomocą pracy zdalnej. Spędziliśmy ponadprzeciętną ilość godzin w domu, mieszkaniu, przed komputerem, bez wychodzenia z domu.

W takiej sytuacji, człowiek ma ochotę popatrzeć na naturę, obserwować jej zachowanie, uspokajające zielone barwy. Niestety nie zawsze mamy taką możliwość gdy mieszkamy w centrum dużego miasta.  Doskonałym rozwiązaniem jest przeniesienie odrobiny natury do wnętrz naszych mieszkań i biur.  Nie zawsze mamy możliwości, aby dbać o prawdziwe

czytaj całość »
Rośliny stabilizowane

Rośliny stabilizowane - prawdziwe rośliny poddane specjalnym procesom utrwalającym.

Niektórzy nazywają rośliny stabilizowane, roślinami wiecznymi lub roślinami mumifikowanymi.

 

W naszej ofercie można znaleźć różnego rodzaju rośliny stabilizowane.
Dużą popularnością cieszą się paprocie stabilizowane, które są często wykorzystywane do obrazów z mchu lub innych, naturalnych kompozycji. 

czytaj całość »
Program Partnerski
Program Partnerski

Mech ! Mech ! Mech !

 

Punkty, punkciki za każde zarejestrowane zakupy i darmowa wysyłka od 500zł !

czytaj całość »
Seria Naturalnych mchów
Seria Naturalnych mchów

Czym jest nowa seria mchów naturalnych?

Na wstępie kilka słów aby uzmysłowić coś, co teoretycznie jest oczywiste, ale wymaga głębszego zastanowienia i analizy ;) 


Zacznijmy od tego, że natura nie jest idealna, nie znajdziemy w niej dużo symetrii czy powtórzeń - jest doskonała, asymetryczna- to trzeba przyznać, wszystko co nas otacza jest piękne! Nie jest łatwo komponować i łączyć kolory tak, aby były przyjemne dla oka, aby wyglądały naturalnie.

czytaj całość »
Natura na wyciągnięcie ręki
Natura na wyciągnięcie ręki

Marzysz o wnętrzu porośniętym przez piękne rośliny, ale czasu i sił starcza tylko na zakup sztucznych,
plastikowych kwiatów w sieciówce, których nazwy przypominają twoje imię napisane od tyłu?


Może masz za mało światła w pomieszczeniu, by rośliny doniczkowe utrzymały się w dobrej kondycji?

czytaj całość »
Mech Poduszkowy
Mech Poduszkowy


Barwiony mech poduszkowy, kulisty - porost leśny. Swoją barwę uzyskuje dzięki zastosowaniu ekologicznych, naturalnych i nieszkodliwych barwników. Pozyskiwany jest bezpośrednio z plantacji zagranicznych w zgodzie z naturą. Mech kulisty wygląda jak obrośnięty mchem kamień. Swoim kształtem i wypukłością przypomina poduszkę - stąd jego nazwa, mech poduszkowy.

Mech poduszkowy został poddany procesowi stabilizacji, przez co nie potrzebuje już dostępu do światła czy wody. Mech nie usycha, nie rośnie i pozostaje cały czas zielony.

Mech stabilizowany znajduje zastosowanie we wnętrzach, w których nie możemy utrzymać odpowiednich warunków do wzrostu roślin, na przykład w biurach, barach, galeriach handlowych, gabinetach kosmetycznych itp. Idealnie sprawdza się jako ożywienie wnętrza i sprawia wrażenie obcowania z naturą, co ma pozytywny wpływ na samopoczucie. Ponadto, świetnie sprawdza się jako ściana, panel wyciszający, wygłuszający, na przykład w przestrzeni biurowej, czy w obszernych pomieszczeniach, w których pojawia się problem echa. Dodatkową możliwością wykorzystania mchu stabilizowanego jest tworzenie nowoczesnych logotypów i znaków informacyjnych z mchu.

Mech stabilizowany, poduszkowy jest również używany w florystyce, terrarystyce i modelarstwie.


Mech jest w 100% NATURALNY, pozyskiwany tylko i wyłącznie z legalnych źródeł. (W Polsce mech jest pod ochroną!). Posiada właściwości antystatyczne, więc nie osiada na nim kurz, przez co staje się jeszcze bardziej "wygodny" i bezobsługowy.
Mech jest bezpieczny dla alergików!

Specyfika produktu

Produkty stabilizowane

 

  • Każdy mech stabilizowany oraz rośliny stabilizowane są barwione.
  • Barwniki mogą przenosić się na inne powierzchnie.
  • Większość barwników oparta jest na bazie wody, oznacza to, że są zmywalne (rozpuszczalne) w wodzie.
  • Żaden produkt nie powinien być podlewany lub bezpośrednio zraszany wodą.
  • Produkty nie mogą być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub źródeł ciepła!

 

Każdy produkt jest materiałem naturalnym, który różni się od siebie wielkością, strukturą, fakturą - każdy jest inny, nieregularny. Produkty posiadają skazy, uszkodzenia naturalne. Mogą występować przerosty, pęknięcia, złamania.

Produkty mogą być wykorzystywane do dekoracji wnętrz. 
Każdy produkt posiada specyficzny zapach, który z czasem się ulatnia (jest mniej wyczuwalny).

 

Produkty po procesie stabilizacji nie są żywe - Nie rozrastają się!

Nie posiadają żadnych właściwości.

(wszelkie informacje znalezione w internecie na temat magicznych zdolności i funkcji mchu – jak filtrowanie powietrza, nie są prawdziwe)
Budowa mchu pozwala uzyskać właściwości dźwiękochłonne.

Wymagana wilgotność powietrza to 40 – 60%.*

 

*W przypadku chrobotka, gdy wilgotność spada poniżej 40%, mech może stać się twardy w dotyku; staje się znów miękki kiedy wilgotność powietrza wzrasta. 
Kiedy mech jest twardy powinno się z nim obchodzić bardzo delikatnie, dlatego, że wtedy może łatwo się połamać. 

 

*Żaden z produktów nie powinien być narażony na długotrwały i znaczny wzrost wilgotności.
Gdy wilgotność utrzymuje się długo na wysokim poziomie, obecne w powietrzu bakterie i grzyby mogą osiadać na mchu czy roślinach i powodować powstawanie powierzchownej pleśni.
Mech nadaje się do pomieszczeń z dobrą wentylacją, w których nie występuje znaczne skraplanie pary wodnej. Nie zalecamy stosowania mchu w małych łazienkach.

 

Mech Chrobotek - praktyczne informacje.


Mech może być aplikowany na panele / ścianki bez konieczności wyciągania igieł przed aplikacją. Ewentualny nadmiar i widoczne igiełki usunąć dopiero po wyklejeniu.
Prawidłowe wyklejenie mchu "głowami" do góry wymaga skrócenia mchu (odcięcia i wyrównania dolnej warstwy).

Z każdego mchu powstaje odpad! - Pamiętaj, to produkt naturalny! Kupując truskawki, również część należy odkroić i wyrzucić oraz nie każda jest słodka ;) 
Wszystkie podane wartości są przybliżone, zależne od sposobu i gęstości wyklejania.
Mech farbowany jest od góry, oznacza to, że spód lub dolne warstwy mogą mieć inny, delikatniejszy odcień (wyglądać jak brudne) lub całkowity brak barwnika co jest zupełnie normalne dla tego typu produktu.

 

Mech chrobotek Fiński oczyszczony – Chrobotek Alpejski.

Cechuje się większymi głowami, krótszą warstwa „korzeniową”. W opakowaniach do 500g netto pakowany jest głowami do góry.

W dużych opakowaniach zbiorczych pakowany jest luzem. Mech Fiński jest oczyszczony, oznacza to mniejszą ilość zanieczyszczeń z lasu, brak resztek organizmów żywych oraz brak znacznej ilości gałęzi i runa leśnego. Występują igły oraz szyszki.

Mech Fiński jest bardziej wydajny niż mech Norweski (powstaje mniejszy odpad) podczas wyklejania paneli z mchu z uwagi na krótszą warstwę "korzeniową".

Mech Fiński nadaje się do wyklejania paneli lub do innych kompozycji florystycznych.

 

Mech Chrobotek Norweski – Chrobotek Reniferowy.

Cechuje się mniejszymi głowami, dłuższą plechą, posiada dłuższą warstwę „korzeniową”. 
Tworzy bardziej zbitą i zwartą strukturę, a jego głowy są ze sobą połączone. Pakowany jest głowami do góry.

Mech Norweski jest oczyszczony z resztek organizmów żywych i większych gałęzi, może występować większa ilość igliwia w dolnej części, zanieczyszczenia z runa leśnego oraz szyszki.

Mech Norweski nadaje się do wyklejania paneli lub do innych kompozycji florystycznych.

 

Mech Chrobotek Norweski oczyszczony – Chrobotek Reniferowy.

Cechuje się mniejszymi głowami, posiada skrócona warstwę „korzeniową”. 
Pakowany jest luzem, większość głów jest rozdzielonych na mniejsze kępki, występują głowy ze sobą połączone. Pakowany jest luzem. Mech jest oczyszczony, oznacza to mniejszą ilość zanieczyszczeń z lasu, brak resztek organizmów żywych oraz brak znacznej ilości gałęzi i runa leśnego. Występują igły oraz szyszki w małej ilości.

Mech Norweski oczyszczony jest bardziej wydajny niż mech Norweski (powstaje mniejszy odpad) podczas wyklejania paneli z mchu.

Mech Norweski oczyszczony nadaje się do wyklejania paneli lub do innych kompozycji florystycznych.

  

Mech poduszkowy Naturalny

Mech poduszkowy naturalny cechuje się nierównym „gradientowym” naturalnym wybarwieniem przypominającym mech występujący w naturze. Można to porównać do mchu zebranego w różnych częściach lasu (różne warunki wzrostu). Oznacza to, że jeden karton może zawierać przejścia tonalne.

Przykład: mech poduszkowy naturalny może mieć trzy odcienie jednego koloru, pasujące do siebie, różniące się o 1 lub 2 tonacje koloru.

Idealnie nadaje się do dużych naturalnych kompozycji.

Mech jest pakowany losowo. Każdy karton może zawierać różnej wielkości poduszki

małe; od 4 – 8cm
średnie; 8-16cm
duże; 16cm +

  

Mech Płaski Naturalny

Mech płaski naturalny cechuje nierówne, naturalne wybarwienie i nierówna długość i struktura mchu. Można to porównać do mchu zebranego w różnych częściach lasu (różne warunki wzrostu). 
Oznacza to, że  jeden karton może zawierać mech długi i krótki.

Idealnie nadaje się do dużych naturalnych kompozycji.

Mech jest pakowany losowo. Każdy karton może zawierać różnej wielkości płaty mchu.

 

Pamiętaj!

Mech magazynuje dużo wody. Długa droga, wysoka temperatura i godziny spędzone w kartonowym pudełku w transporcie znacznie go wysuszają i zmniejsza się jego waga, ale nie objętość. Nadal wykleisz taką samą powierzchnię – a właśnie powierzchnia jaką możesz wykleić mchem jest najważniejsza!

Zapewnij dla mchu odpowiednią wilgotność, a jego waga wróci do normy.

 
Moss
Taniej :)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl