Rośliny stabilizowane i suszone dekoracyjne - najważniejsze informacje

Rośliny stabilizowane i suszone dekoracyjne - najważniejsze informacje

Pięknie prezentujące się kwiaty są ozdobą wielu imprez rodzinnych oraz wyjątkowych przyjęć. Ich obecność wnosi do pomieszczeń nieco natury, pozwala także uzupełnić pozostałe dekoracje. Zamiast żywych, ciętych kwiatów, które już po kilku godzinach lub dniach bezpowrotnie stracą swoje piękno, wiele osób coraz częściej stawia na rośliny stabilizowane i suszone rośliny dekoracyjne. Dzięki ich naturalnej prezencji, są one lepszym wyborem niż kwiaty sztuczne - są także bardziej przyjazne naturze!

Suszenie i stabilizacja roślin - na czym polega?

Suszenie to jedna z najprostszych metod zachowania dobrego wyglądu kwiatów. Po odparowaniu z nich wody, stają się one trwalsze, lecz także bardziej łamliwe. Jednak umiejętnie suszone, rośliny dekoracyjne zachowują swój kształt i kolor, nie tracąc nic ze swojej naturalności. Kolejnym procesem, dzięki któremu zachować można nienaganną prezencję roślin jest ich stabilizacja. W przypadku tej metody, woda występująca w roślinach zostaje zastąpiona specjalnymi substancjami, dzięki którym zachowują one świeży wygląd na dłużej. To, czy wybierzesz rośliny suszone czy stabilizowane zależy wyłącznie od Twojego gustu oraz potrzeb. Oba te warianty sprawdzą się doskonale do dekoracji ścianek do zdjęć, do ułożenia ich w wazonie w odpowiednich kompozycjach czy zaplecenia z nich efektownych wianków.

Zastosowanie roślin suszonych i stabilizowanych

Zachowane w dobrej formie dzięki suszeniu i stabilizacji rośliny mogą być wykorzystywane do tworzenia dekoracji, stroików, kwiatowych kompozycji lub oryginalnych prezentów. Ustawione w wazonie, przez długi czas będą cieszyć oko gości i domowników, zaś wykorzystane do przystrojenia sali bankietowej czy kościoła, nie stracą nic ze swojego doskonałego wyglądu przez tygodnie, a nawet miesiące. Dzięki braku konieczności pielęgnacji, tego rodzaju rośliny sprawdzą się w biurach, salach konferencyjnych oraz restauracjach, a ich dokładne oczyszczenie przed zakonserwowaniem sprawia, iż pozbawione są one wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Dekoracyjne rośliny suszone i stabilizowane będą także doskonałym prezentem - nie zwiędną, nie opadną im liście, a stworzone z ich wykorzystaniem wianki, ścienne ozdoby czy inne aranżacje będą zachwycać obdarowywaną osobę przez długie miesiące.

Naturalne rośliny stabilizowane i suszone

Stroiki i ozdoby zawierające rośliny stabilizowane i suszone charakteryzują się bardzo naturalnym wyglądem. Tak jak w przypadku żywych kwiatów, mogą one różnić się pomiędzy sobą kolorem, kształtem czy rozmiarem. Dzięki temu prezentują się niezwykle prawdziwie! Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i odcieni tego typu roślin - jeśli więc szukasz konkretnej, koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego Mech-Mech. Bukiety dla panien młodych, wianki dla dziewczynek idących do komunii oraz kwieciste ozdoby na ważne wydarzenia przygotowane z wykorzystaniem dekoracyjnych roślin suszonych i stabilizowanych mogą okazać się pamiątką na lata! Wystarczy pamiętać jedynie o zapewnieniu im odpowiedniej wilgotności powietrza. W przypadku roślin stabilizowanych jest to wartość w granicach 40-60%, zaś suszone rośliny najlepiej przetrzymywać w suchych miejscach, dzięki czemu zachowają swój wygląd i nie ulegną odkształceniu.

 
Moss
Taniej :)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl