Specyfika produktu

Specyfika produktu

Każdy produkt jest materiałem naturalnym, który różni się od siebie wielkością, strukturą, fakturą - każdy jest inny, nieregularny. Produkty posiadają skazy, uszkodzenia naturalne. Mogą występować przerosty, pęknięcia, złamania. Produkty mogą być wykorzystywane do dekoracji wnętrz.  Każdy produkt posiada specyficzny zapach, który z czasem się ulatnia (jest mniej wyczuwalny).

Produkty po procesie stabilizacji nie są żywe - Nie rozrastają się!

Nie posiadają żadnych właściwości. (wszelkie informacje znalezione w internecie na temat magicznych zdolności i funkcji mchu – jak filtrowanie powietrza, nie są prawdziwe). Budowa mchu pozwala uzyskać właściwości dźwiękochłonne. Wymagana wilgotność powietrza to 40 – 60%.*

*W przypadku chrobotka, gdy wilgotność spada poniżej 40%, mech może stać się twardy w dotyku; staje się znów miękki kiedy wilgotność powietrza wzrasta.  Kiedy mech jest twardy powinno się z nim obchodzić bardzo delikatnie, dlatego, że wtedy może łatwo się połamać.

*Żaden z produktów nie powinien być narażony na długotrwały i znaczny wzrost wilgotności.
Gdy wilgotność utrzymuje się długo na wysokim poziomie, obecne w powietrzu bakterie i grzyby mogą osiadać na mchu czy roślinach i powodować powstawanie powierzchownej pleśni.
Mech nadaje się do pomieszczeń z dobrą wentylacją, w których nie występuje znaczne skraplanie pary wodnej. Nie zalecamy stosowania mchu w małych łazienkach.

Mech Chrobotek - praktyczne informacje.


Mech może być aplikowany na panele / ścianki bez konieczności wyciągania igieł przed aplikacją. Ewentualny nadmiar i widoczne igiełki usunąć dopiero po wyklejeniu.
Prawidłowe wyklejenie mchu "głowami" do góry wymaga skrócenia mchu (odcięcia i wyrównania dolnej warstwy).

Z każdego mchu powstaje odpad! - Pamiętaj, to produkt naturalny! Kupując truskawki, również część należy odkroić i wyrzucić oraz nie każda jest słodka ;) 
Wszystkie podane wartości są przybliżone, zależne od sposobu i gęstości wyklejania.
Mech farbowany jest od góry, oznacza to, że spód lub dolne warstwy mogą mieć inny, delikatniejszy odcień (wyglądać jak brudne) lub całkowity brak barwnika co jest zupełnie normalne dla tego typu produktu.

 

Mech chrobotek Fiński oczyszczony.

Cechuje się większymi głowami, krótszą warstwa „korzeniową”. W opakowaniach do 500g netto pakowany jest głowami do góry.

W dużych opakowaniach zbiorczych pakowany jest luzem. Mech Fiński jest oczyszczony, oznacza to mniejszą ilość zanieczyszczeń z lasu, brak resztek organizmów żywych oraz brak znacznej ilości gałęzi i runa leśnego. Występują igły oraz szyszki.

Mech Fiński jest bardziej wydajny niż mech Norweski (powstaje mniejszy odpad) podczas wyklejania paneli z mchu z uwagi na krótszą warstwę "korzeniową".

Mech Fiński nadaje się do wyklejania paneli lub do innych kompozycji florystycznych.

 

Mech chrobotek Alpejski 

Posiada mniejsze głowy od chroboka fińskiego, ma inne odcienie niż chrobotek fiński. Jest pakowany głowami do góry w każdej gramaturze. Ma dłuższą pleche niż fiński. 

Nadaje się na panele jak i do mniejszych kompozycji. 

 

Mech Chrobotek Norweski

Cechuje się mniejszymi głowami, dłuższą plechą, posiada dłuższą warstwę „korzeniową”. 
Tworzy bardziej zbitą i zwartą strukturę, a jego głowy są ze sobą połączone. Pakowany jest głowami do góry.

Mech Norweski jest oczyszczony z resztek organizmów żywych i większych gałęzi, może występować większa ilość igliwia w dolnej części, zanieczyszczenia z runa leśnego oraz szyszki.

Mech Norweski nadaje się do wyklejania paneli lub do innych kompozycji florystycznych.

 

 

Mech poduszkowy Naturalny

Mech poduszkowy naturalny cechuje się nierównym „gradientowym” naturalnym wybarwieniem przypominającym mech występujący w naturze. Można to porównać do mchu zebranego w różnych częściach lasu (różne warunki wzrostu). Oznacza to, że jeden karton może zawierać przejścia tonalne.

Przykład: mech poduszkowy naturalny może mieć trzy odcienie jednego koloru, pasujące do siebie, różniące się o 1 lub 2 tonacje koloru.

Idealnie nadaje się do dużych naturalnych kompozycji.

Mech jest pakowany losowo. Każdy karton może zawierać różnej wielkości poduszki

małe; od 4 – 8cm
średnie; 8-16cm
duże; 16cm +

  

Mech Płaski Naturalny

Mech płaski naturalny cechuje nierówne, naturalne wybarwienie i nierówna długość i struktura mchu. Można to porównać do mchu zebranego w różnych częściach lasu (różne warunki wzrostu). 
Oznacza to, że  jeden karton może zawierać mech długi i krótki.

Idealnie nadaje się do dużych naturalnych kompozycji.

Mech jest pakowany losowo. Każdy karton może zawierać różnej wielkości płaty mchu.

 

Pamiętaj!

Mech magazynuje dużo wody. Długa droga, wysoka temperatura i godziny spędzone w kartonowym pudełku w transporcie znacznie go wysuszają i zmniejsza się jego waga, ale nie objętość. Nadal wykleisz taką samą powierzchnię – a właśnie powierzchnia jaką możesz wykleić mchem jest najważniejsza!

Zapewnij dla mchu odpowiednią wilgotność, a jego waga wróci do normy.

 
Moss
Taniej :)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl